O mnie
Diana, rocznik '93


Dolnoślązaczka (ale mieszkająca w Krakowie), córka, podwójna siostra, matka chrzestna, z wykształcenia filolog, z natury urodzony obserwator-psycholog... tych funkcji można by jeszcze wymieniać sporo, ale jestem przede wszystkim kobietą i to ona określa moją osobowość. 
Wrażliwość, empatia, zrozumienie to cechy często wymieniane jako te najbardziej pozytywne i pożądane. Jednak żeby nie było... mam też wady. Potrafię być uparta i niecierpliwa, ale pracuję nad tym. Dla dobra siebie samej, przyszłego męża i naszych dzieci. 

"Ich ozdobą niech będzie nie to, co zewnętrzne: uczesanie włosów i złote pierścienie ani strojenie się w suknie, ale wnętrze serca człowieka o nienaruszalnym spokoju i łagodności ducha, który jest tak cenny wobec Boga." [1 P 3, 3-4]"Dusza kobiety musi być szeroka i otwarta na wszystko, co ludzkie; musi być cicha, żeby gwałtowne wichury nie gasiły słabych płomyków; musi być ciepła, żeby nie uschły delikatne kiełki, (…) uwolniona od siebie samej, żeby znajdywało w niej miejsce życie kogoś drugiego; a wreszcie ma być panią siebie samej i swego ciała, ażeby cała jej osoba byłą gotowa usłużyć na każde wezwanie." 

Św. Teresa Benedykta od Krzyża, Podstawy formacji kobietPiszę dla Was od 01 marca 2015!

Wszystkie zdjęcia publikowane na tym blogu są mojego autorstwa (chyba że podpis wskazuje inaczej). Zabraniam ich kopiowanie oraz wykorzystywania bez mojej wiedzy i pisemnej zgody - wg ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83)


Kontakt ze mną: jestem.druga(at)gmail.com

Czytam

Zapisz się na newsletter