Pozwól żyć!

lipca 08, 2015


Niejedno dziecko ma więcej mądrego do powiedzenia niż sam dorosły. 
Dzieci są wiarygodne w tym co mówią, bo mają wrażliwe sumienia, 
(jeszcze) nie skażone przez innych.
One są takie niewinne i czyste.Dzieci są wiecznie szczere, nie wstydzą się prawdy, a my [dorośli] z obawy, by nie wyglądać na zacofanych, gotowi jesteśmy zaprzedać to, co nam najdroższe, chwalimy to, co nas odpycha i potakujemy temu, czego nie rozumiemy. 
Borys Pasternak


Dziecko to człowiek, tylko że mały – nie znaczy, że jednak głupi. 
Ten mały często czuje i widzi więcej niż sobie myślisz. 
Marek Michalak


Człowieka, który patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność: owa przejmująca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest. 
Anthony de Mello („Wezwanie do miłości”)


Każdy jest nauczycielem - im częściej spotykam ludzi i z nimi rozmawiam, tym więcej się uczę. 
Dziecko z ulicy, które się uśmiecha, jest nauczycielem, bo przypomina o tym, żeby się uśmiechać. 
Serj Tankian


Nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu, jak rodzice dzieciom. 
autor nieznanyGdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej - mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie. 

Julian Ejsmond 


Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może! 
Stefan Wyszyński
Więc kochaj, nie zabijaj bo każde dziecko to cud i prezent który został Ci dany z pewną misją do wykonania! 

Dzieci to takie ciche anioły które niejednokrotnie uczą nas jak powinna wyglądać miłość.
Skoro my żyjemy i dostaliśmy bezwarunkowy prezent jakim jest życie to dlaczego mielibyśmy decydować o innych?
Dajmy im pożyć tyle ile jest im przeznaczone.

Wygląd nie jest najważniejszy, choć dzieci z pewnymi schorzeniami lub niewykształceniami będą wytykane palcami, potępiane i niejednokrotnie wyśmiewane przez innych choć tak naprawdę są niewinne i nieszkodliwe dla otoczenia. Tego typu zmagania będą codziennością. Ale nie warto się przejmować, bo takie dzieci są b. inteligentne, niepowtarzalne a nawet jeszcze bardziej kochane! Takie dzieci niejednokrotnie mogę odmienić czyjeś życie.

Czasami mam wrażenie, że to z nami tymi "normalnie wyglądającymi" jest coś nie tak, bo mimo wyglądu zachowujemy się niepoważnie, niedojrzale i egoistycznie co można powszechnie zauważyć.Koniecznie przeczytajcie artykuł z Wysokich Obcasów (wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej)Takie osoby jak p. Tisa czy ks. Kaczkowski pokazują, że trzeba walczyć o swoje marzenia 
i że wszystko jest możliwe.


Zdjęcie: 1

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Szkoda, że niektórzy traktują dziecko - człowieka, jako problem, którego trzeba się jak najszybciej pozbyć, by móc nadal wieść swoje spokojne, wygodnickie życie. Nawet taki kilkutygodniowy zarodek potrafi w wyglądzie przypominać człowieka, bo przecież jest człowiekiem od pierwszych chwil swojego istnienia. Nigdy nie zrozumiem dlaczego odbiera się tym małym, bezbronnym ludzką godność... Która przecież jest niezbywalna i nie można się jej zrzec. Dlaczego więc ktoś decyduje za te dzieci? Nie wiem.

    Mam wrażenie, że osoby chore - nawet nieuleczalnie, potrafią być bardziej wyrozumiałe i szczęśliwe, niż zdrowi ludzie.

    OdpowiedzUsuń

A Ty co o tym myślisz? :-)

Czytam

Zapisz się na newsletter